Jak zacząć inwestować za granicą? Kim jest broker?

Jak zacząć inwestować za granicą? Kim jest broker?

Jak zacząć inwestować za granicą? Kim jest broker?
4.3
(12)

Inwestowanie na rynkach zagranicznych, nie różni się niczym szczególnym od inwestowania na warszawskim parkiecie GPW (Giełdzie Papierów Wartościowych). Jedyną różnicą jest dyspozycja do inwestowania na ponad stu różnych rynkach oraz kilkudziesięciu giełdach z całego świata. Korzystanie z instrumentów finansowych mało popularnych takich jak opcje, sprawią, że uzyskamy znaczną przewagę nad krajowymi inwestorami. 

Jak zacząć inwestować za granicą? Kim jest broker?  

Do rozpoczęcia inwestowania za granicą będzie nam potrzebna osoba lub podmiot nas reprezentujący tzn. Broker. Kim jest broker? Na rynkach finansowych brokerem nazywamy podmiot, który kupuję i sprzedaję w imieniu klienta.  Ponadto broker głównie ogranicza się do wykonywania instrukcji swoich klientów i starają się o jak najlepszą cenę. Popularną rzeczą w śród usług brokerskich jest doradztwo inwestycyjne oraz zarządzanie portfelem klienta poprzez inwestowanie w jego imieniu. Niemniej jednak cechą, którą byśmy wpisali do mocnych stron brokera jest to, że w sytuacjach kryzysowych potrafią zachować zimną krew, gdy klienci dają ponieść się negatywnym emocją.  

Jakiego brokera wybrać? 

Wiele Polskich banków daje możliwość skorzystania z usługi brokerów, dlatego każdy gwarantuje: niskie opłaty, szybki start, bezpieczne inwestowanie na giełdach, również dostęp do ponad stu rynków na świecie i wiele innych udogodnień.  

Co więcej, takie usługi oferuję między innymi: mBank (funkcja eMakler),  ING Bank Śląski (konto Maklerskie), Bank Pekao S.A. czy Bank BZ WBK. Niemniej jednak nie uwłaczając polskim instytucją. Są również dostępni znani zagraniczni brokerzy tacy jak LYNX Broker i DEGIRO.  

 

Podsumowanie 

Podsumowując, przed rozpoczęciem inwestowania, jak i zakładania kont brokerskich, trzeba dobrze przeanalizować nasz portfel inwestycyjny i usługi oferowane przez portale inwestycyjne. Należy odpowiedzieć sobie na pytania takie jak: Czy to się w ogóle opłaca? Czy nie lepiej zostać przy inwestycjach krajowych? Czy mamy do tego odpowiedni kapitał? Jeżeli jednak stwierdzisz, że wolisz zacząć inwestować na polskiej giełdzie GPW. Zapoznaj się za artykułem poruszającą tematykę początków inwestowania na giełdzie 

 Zapraszamy również na fanpage Bullrunner

 

 

4.8/5 - (22 votes)

Jak oceniasz nasz wpis?

Kliknij na gwiazdkę!

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba głosujących: 12

Dotychczas brak głosów! Oceń ten wpis jako pierwszy.

Jan

    You must be logged in to post a comment