4.9
(15)

Najkorzystniejsze Konta Firmowe –
ranking najkorzystniejszych kont firmowych w 2022!

 

Najkorzystniejsze konta firmowe

Jeśli zastanawiasz się czy warto lub gdzie założyć najkorzystniejsze konto firmowe, powyższy ranking jest właśnie dla Ciebie. Przygotowaliśmy zestawienie najkorzystniejszych kont bankowych dla firm, by ułatwić naszym czytelnikom wybór najlepszego z nich dla ich biznesu.

 

Konta firmowe

Prowadzenie rachunku firmowego powinno mieć miejsce w każdej firmie, ze względu na wygodę oraz przepisy wewnętrzne banków. Banki konkurują między sobą o klienta, przez co oferują korzystne warunki dla przedsiębiorców. Założenie konta jest darmowe oraz jego prowadzenie, przynajmniej przez pewien okres. Zarządzanie kontem firmowym odbywa się za pośrednictwem osób do tego upoważnionych. Wśród tych osób najczęściej znajdują się właściciele, prezesi czy księgowość.

Najkorzystniejsze Konta Firmowe

Ranking najkorzystniejszych kont firmowych.

 

Dlaczego warto mieć konto firmowe?

Prowadzenie konta firmowego posiada wiele zalet. Między innymi dzięki posiadaniu rachunku firmowego kontrola skarbowa nie obejmie Twoich prywatnych transakcji. Dzięki rozdzieleniu wydatków osobistych od firmowych prowadzenie księgowości będzie łatwiejsze, a w przypadku kontroli skarbowej urzędnicy będą mieli wgląd tylko w te transakcje zapisane na rachunku firmowym. Może się również zdarzyć, że bank wypowie umowę konta osobistego, ze względu na naruszenie przepisów wewnętrznych. Przepisy te, zabraniają używania kont osobistych  w celach związanych z działalnością firmową.

 

Do czego służy konto firmowe?

Jak sama nazwa wskazuje, konto firmowe służy do ewidencji rachunków związanych z działalnością. Ponadto pozwala kontrolować budżet firmowy. Często jest również niezbędny w celach rozliczeniowych z administracją publiczną. Warto wybrać konto na korzystnych warunkach, gdyż za jego pośrednictwem firma będzie prowadzić działalność rozliczeniową, między innymi z ZUS, oraz przyjmować płatności. Dzięki prowadzeniu konta firmowego, istnieje możliwość, na uzyskanie korzystnych warunków kredytowych w sytuacji gdy prowadzenie firmy wymaga wsparcia finansowego.

 

Kiedy otworzyć konto firmowe?

Otwarcie konta firmowego jest jednym z pierwszych kroków po założeniu własnej firmy. Przedsiębiorca powinien otworzyć rachunek aby uniknąć problemów ze strony banków oraz urzędów. Jeśli twój wpis do rejestru CEIDG został zweryfikowany i potwierdzony, oraz posiadasz niezbędne informacje, czas wybrać najkorzystniejsze konto firmowe dla ciebie i twojego biznesu. Jeśli masz wątpliwości co do tego, które konto jest najlepsze i nie masz pewności co do słuszności wyboru, skorzystaj z rankingu powyżej.

 

Nasz ranking ma na celu przedstawienie Tobie najbardziej korzystnych ofert kont osobistych na rynku dla Ciebie. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat finansów osobistych oraz biznesu zapraszamy na nasz fanpage.

Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Nasza strona jest zabezpieczona protokołem https, co gwarantuje Ci bezpieczeństwo przy przenoszeniu się na stronę banku.


Zobacz także ranking:

Jak oceniasz nasz wpis?

Kliknij na gwiazdkę!

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba głosujących: 15

Dotychczas brak głosów! Oceń ten wpis jako pierwszy.