4.8
(12)

Który kredyt gotówkowy wybrać w 2022 roku? – Porównywarka
Kredytów Gotówkowych

Co to jest kredyt gotówkowy?

Który kredyt gotówkowy wybrać w 2020 roku

Zanim powiemy, który kredyt gotówkowy wybrać, przedstawmy sobie czym w ogóle on jest. Kredyt gotówkowy jest zobowiązaniem wypłacanym w całości w gotówce. Z racji tego, że jest on obdarzony pewną swobodą co do celu wydatków. Kredyt gotówkowy może zostać udzielony bez poręczycieli  i dodatkowych zabezpieczeń. Fakt udzielenia kredytu zależy indywidualnie od sytuacji kredytobiorcy. Również maksymalna kwota, jaką można uzyskać jest ustalana przez bank, na podstawie wewnętrznych procedur. Kredyt gotówkowy zawiera się na określony okres czasu. Spłacie podlega kwota pożyczona przez kredytodawcę, czyli bank, oraz odsetki od tej kwoty. Jeśli kredyt jest na dłuższy okres, rata jest niższa, ale rośnie suma odsetek. Przykładem kredytu gotówkowego jest kredyt studencki. Jeśli poszukujesz konta dla młodych koniecznie sprawdź nasz ranking.

 

Który kredyt gotówkowy wybrać

Podczas wyboru kredytu gotówkowego większość banków nie wymaga

szczególnych zabezpieczeń. Oczywiście w momencie gdy kredyt opiewa na niższe kwoty. W przypadku kredytów na wyższe kwoty, banki mogą wymagać dodatkowych zabezpieczeń. Przy kredycie  gotówkowym zabezpieczonym istnieje możliwość uzyskania korzystniejszych warunków, kosztem bardziej skomplikowanej procedury kredytowej. Podczas wyboru kredytu zwróć uwagę na RRSO. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania uwzględnia dodatkowe opłaty, takie jak prowizję czy ubezpieczenie. Istnieją sytuacje w których kredyt gotówkowy który ma oprocentowanie 0% ma również RRSO na poziomie 9%. Istotnym elementem kredytu jest również całkowita kwota spłaty, zawiera ona całościowy koszt jaki wyniesie nas pożyczona kwota. Istnieje zasada, im niższa rzeczywista roczna stopa oprocentowania, tym korzystniejszy kredyt.

 

Kredyt gotówkowy co potrzebne

Potrzebne do kredytu gotówkowego będą przede wszystkim dokumenty potwierdzające twoją tożsamość. Za pomocą dokumentów osobowych bank weryfikuje klienta. Należy również złożyć wniosek kredytowy. Mamy możliwość wykonania tej czynności w banku lub przez internet. Na przykład za pomocą powyższej porównywarki. Wśród wymaganych dokumentów znajdują się również zaświadczenia o wysokości dochodów. W ofertach banków znajdują się kredyty gotówkowe dla osób zatrudnionych w formie umowy o dzieło lub zlecenie. Dokumenty poświadczające o dochodach to między innymi umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, w niektórych przypadkach zaświadczenie dochodu współmałżonka. Wyciąg z konta bankowego z przeciągu ostatnich 6 miesięcy również może pełnić role dokumentu dochodowego.

który kredyt gotówkowy wybrać w 2020 roku

Porównywarka
Kredytów Gotówkowych

Kredyt gotówkowy wady i zalety

Wśród zalet kredytów gotówkowych jest swoboda co do celu przeznaczenia kredytu. Gotówkę możemy otrzymać na dowolny wydatek, w momencie gdy potrzebujemy zastrzyku gotówki. Niezależnie czy kwotę kredytu przeznaczymy na wymarzone wakacje czy organizację rodzinnej imprezy. Kolejną zaletą kredytów gotówkowych jest fakt, że nie jest wymagany od nas wkład własny. Istnieje również możliwość wcześniejszej spłaty kredytu. Wadą kredytów gotówkowych jest przede wszystkim mało atrakcyjne oprocentowanie. Trzeba jednak mieć na względzie, że na wysokość oprocentowania ma wpływ wiele czynników. Banki konkurują ze sobą, powyższa porównywarka kredytów gotówkowych, pomoże wybrać najkorzystniejszą opcję.

 

Kredyt gotówkowy czy warto

Na to pytanie nie jesteśmy w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż warunki kredytowe są ustalane indywidualnie. Natomiast, gdy nasza porównywarka kredytów gotówkowych nie pomogła rozwiać wątpliwości co do tego, który kredyt gotówkowy wybrać. Odwiedź przygotowany przez nas ranking pożyczek.

 


Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Nasza strona jest zabezpieczona protokołem https, co gwarantuje Ci bezpieczeństwo przy przenoszeniu się na stronę banku.


Zobacz także ranking:

Jak oceniasz nasz wpis?

Kliknij na gwiazdkę!

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosujących: 12

Dotychczas brak głosów! Oceń ten wpis jako pierwszy.