Koronawirus objawy – gospodarka w kryzysie

Koronawirus objawy – gospodarka w kryzysie

Koronawirus objawy
4.4
(14)

Koronawirus objawy, to jedna z najczęściej wyszukiwanych fraz w ostatnim czasie. Obserwując aktualną sytuację w Chinach, nasuwa się mnóstwo pytań. Nie tylko tych dotyczących faktycznych liczb ofiar zarażonych wirusem, ale także kondycji chińskiej gospodarki. Jakim cudem mocarstwo nie odczuwa większych dolegliwości spowodowanych obecnością choroby? 

 

Koronawirus objawy kryzysu.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez Business Insider aż 30% małych i średnich przedsiębiorstw kalkuluje, że ich tegoroczne dochody będą niższe o ponad polowe niż w latach ubiegłych. Właściciel marki KFC, Yum Brands, podał do wiadomości, że zysk pochodzący z chińskich placówek gastronomicznych spadł o 40% lub nawet 50%. Wuhan, będące ogniskiem choroby, odgrywało kluczową rolę dla handlu międzynarodowego, bowiem znajdują się tam liczne fabryki globalnych gigantów. Firmy takie jak iPhone, Bosch, Nissan czy Honda zlokalizowały tam swoje produkcje. Ze względu na obecność choroby oraz jej stopień zaawansowania, każda z nich została zamknięta do odwołania. 

 

Co to dla nas oznacza? Jakie niesie za sobą konsekwencje?

Biorąc pod uwagę, status powyższych firm oraz zaistniałą sytuację, oczywistymi są ogromne straty poniesione przez przedsiębiorstwa. Zawirowania mające miejsce w Chinach, mają również wydźwięk globalny. Takim przykładem jest spadek cen ropy naftowej na świecie. Niepracujące fabryki, nie potrzebują ani surowców, ani materiałów, stąd te niedogodności w przemyśle rafineryjnym. Nie tylko kwestie przemysłowe oddziaływają negatywnie na gospodarkę Chin. Stojąca w miejscu turystyka, zakaz lotów, trwająca dwa tygodnie kwarantanna to kolejne czynniki składające się na przyszły kryzys gospodarczy. Sytuacja jest na tyle niepokojąca, że nikt nie jest w stanie przewidzieć i oszacować finalnych strat, które niesie za sobą alarmujący stan faktyczny. 

 

Prognozy na przyszłość. Mity czy prawda?

Pomimo dzielących nas 7500 kilometrów, prędzej czy później dotkną nas skutki wirusa, z którym walkę przegrywają w Chinach. Czy czeka nas globalny kryzys? Podsumowując, nieustannie jesteśmy świadkami niszczących skutków rozprzestrzeniającej się choroby. Koronawirus zainfekował nie tylko ludzi,a także w znacznym stopniu gospodarkę. 

Zachęcamy do przeczytania poprzedniego artykułu 

Zapraszamy również na fanpage BullRunner  

 

Jak oceniasz nasz wpis?

Kliknij na gwiazdkę!

Średnia ocena 4.4 / 5. Liczba głosujących: 14

Dotychczas brak głosów! Oceń ten wpis jako pierwszy.

Jan

    You must be logged in to post a comment