Czym jest Metaverse? Jak wejść do świata cyfrowego?

Czym jest Metaverse? Jak wejść do świata cyfrowego?

Metaverse
4.4
(12)

Co to jest Metaverse?

Metaverse to publiczny projekt blockchain z bazą o otwartym kodzie źródłowym. Jako pierwszy dostarcza tożsamości cyfrowej oparte na dowodach indywidualności, które są suwerenne i mogą być przekazywane od jednego użytkownika do drugiego. Jest to zdecentralizowana platforma, zbudowana na tych samych zasadach co Bitcoin, Ethereum i inne projekty blockchain. Główną różnicą między Metaverse blockchain a innymi sieciami blockchain jest to, że umożliwia cyfryzację rzeczywistych zasobów. Jego celem jest zbudowanie sieci inteligentnych właściwości i ustanowienie otwartego ekosystemu, w którym wartość cyfrowa może być swobodnie rozpowszechniana. Projekt ma na celu stworzenie nowego rodzaju systemu wartości opartego na aktywach cyfrowych, tożsamościach cyfrowych i inteligentnych właściwościach. Zadaniem Metaverse jest zbudowanie platformy wirtualnej rzeczywistości w której zasoby cyfrowe są swobodnie i bezpiecznie rozprowadzane, bez pośredników.

 

Czy świat cyfrowy stanie się tak samo ważny jak świat realny?

Świat cyfrowy staje się coraz ważniejszy. Więcej czasu spędzamy w sieci, a mniej w świecie rzeczywistym. Przez co świat cyfrowy staje się prawie tak samo ważny jak świat rzeczywisty. Cyfrowy świat to nie tylko miejsce, w którym możemy rozmawiać z przyjaciółmi, grać w gry czy oglądać filmy. Stał się miejscem, w którym możemy robić interesy, zarabiać pieniądze, a nawet znaleźć miłość. Aktualnie internet stał się miejscem, w którym możemy załatwić praktycznie wszystko.

 

Mieszanie się dwóch światów

Internet istnieje od dziesięcioleci i zmienił sposób, w jaki żyjemy, pracujemy i komunikujemy się. Wirtualna rzeczywistość (VR) to kolejny krok w tej ewolucji. To technologia, która zmieni sposób, w jaki wchodzimy w interakcję ze sobą i z naszym otoczeniem. Mieszanie dwóch światów to częsty temat w filmach science fiction. Chodzi o to, że pewnego dnia będziemy mogli żyć w świecie, w którym wirtualna rzeczywistość i świat realny mieszają się. Metaverse to termin ukuty przez Neala Stephensona w jego książce „Snow Crash”. Odnosi się do połączonego środowiska wirtualnej rzeczywistości, z którego może korzystać wiele osób jednocześnie. Słowo Metaverse pochodzi od słów „metafizyczny” i „wszechświat”.

 

Jak wejść do świata cyfrowego?

Świat cyfrowy to miejsce, w którym możemy tworzyć i dzielić się naszymi pomysłami z innymi. To miejsce, w którym możemy odkrywać nowe światy, poznawać nowych ludzi i robić rzeczy, o których nigdy nie myśleliśmy, że są możliwe. Świat cyfrowy to nie tylko komputery. Chodzi o internet, media społecznościowe, urządzenia mobilne i wirtualną rzeczywistość. Świat cyfrowy jest wszędzie wokół nas i rośnie z każdym dniem. Jesteśmy jeszcze we wczesnej fazie rozwoju tej technologii, musimy jeszcze trochę zaczekać, aż na dobre zanurzymy się w Metaverse.

Dołącz do naszego newslettera!

 

Jak oceniasz nasz wpis?

Kliknij na gwiazdkę!

Średnia ocena 4.4 / 5. Liczba głosujących: 12

Dotychczas brak głosów! Oceń ten wpis jako pierwszy.

bullrun

    Comments are closed.